forex trading logo

Knjige v pripravi

 

JB - KnjigaKlikni za več informacij

_________________________

 

Krabmerger leljak si knjiga

 

Klikni za več informacij

_________________________

 

Največje

 

skrivnosti

 

udbe

 

Klikni za več informacij

_________________________

 

UDBA

udba 001

- Ali je Kučan vedel, da je Silvo Gorenc 1972 ugrabil in likvidiral Stjepan Crnogorca?
- Zakaj je 1975 umrl Nikica Martinovič gospod Zemljarič?
- UDBA je 1966 leta postavila bombo v Pliberku.
- UDBA je 1967 odigrala atentat na Tita na Dunaju.

Knjigo dobite na vseh Petrolovih bencinskih servisih.

Knjiga je dobavljiva tudi v hrvaškem jeziku.
Cena  samo 17,90 €.  

Z nakupom knjig mi pomagate pri raziskovanju.

Hvala.

Naročila:
roman@leljak.si
telefon: 051603686

Obrazec za prijavo



Začetek Novice Odgovorni za Hudo Jamo
24
Oct
2010
Odgovorni za Hudo Jamo PDF Natisni E-pošta
Prispeval Roman Leljak   
Nedelja, 24 Oktober 2010 18:44

 

Seznam 3. brigade Vojske državne varnosti, ki je odgovorna za poboje v Hudi Jami

01.06.2009

SEZNAM 3. BRIGADE KNOJA

 

  1. Ahčin Anton – Darko, 24.12.1923, Veliki hrib nad Tuhinjem
  2. Aleš Anton, 29.07.1923, Dobrteša Vas
  3. Alič Vlado – Lado, 07.07.1924, Trbovlje
  4. Ameršek Koren – Heda, 09.08.1927, Banja Luka
  5. Ameršek Viljem, 13.06.1919, Trbovlje
  6. Anclin Franc, 15.11.1921, Lokvica pri Šoštanju
  7. Andeljšek Janez,
  8. Andrejevec Franc, 25.09.1912, Trnovec pri Rečici ob Savinji
  9. Anšlovar Ivan – Dolenc, 19.04.1913, Hrastnik
  10. Ačan Vinko, 22.01.1928, Ljubečna
  11. Arh Ivan
  12. Arzenšek Alojz, 18.06.1923, Lutrje pri Ponikvi pri Šentjurju pri Celju
  13. Arzenšek Ivan – Miloš, 07.07.1915, Maribor
  14. Ašič Anton, 13.06.1911, Zagorje pri Savi
  15. Atelšek Ivan, 21.08.1928, Rečica ob Savinji
  16. Avguštin Jože, 17.03.1926, Gornja Kungota
  17. Babič Ivan, 18.06.1919, Laško
  18. Bajc Joško, 26.10.1916, Raka pri Krškem
  19. Bajc Juže, 24.10.1910, Goli vrh pri Raki
  20. Balantič Milan, 26.07.1919, Trbovlje
  21. Balantin Jože, 10.01.1910, Trbovlje
  22. Baloh Marin – Tinko, 17.02.1926, Trbovlje
  23. Bantart Rudi – Sine, 11.04.1932, Zagorje ob Savi
  24. Barlič Marko – Nace, 06.10.12, Hanborn v Nemčiji
  25. Batič Edvard. 15.10.1916, Celje
  26. Berginc Franc, 16.03.1910, Ladra pri Kobaridu
  27. Bider Ivan, 14.07.1919, Pusto polje pri Mozirju
  28. Bitenc Anton Tonček, 02.02.1926, Solčava
  29. Bizjak Vlado, 30.07.1924, Velenje
  30. Blazinšek Rudolf
  31. Blaznik Gorazd, 28.06.1928, Ljubljana
  32. Blažič Maks, 08.05.1922, Konovo pri Velenju
  33. Bočko Jože – Gorenc, 18.02.1920, Čeče nad Hrastnikom
  34. Bočko Matija, 24.04.1904, Čeče nad Hrastnikom
  35. Bogataj Bojana – Rajko, 28.04.1927, Ljubljana
  36. Bohorič Dominik – Rajko,23.01.1923, Dobrova pri Krškem
  37. Bole Henrik – Hinko
  38. Božič Franc,02.03.1929, Šempeter v Savinjski dolini
  39. Božičnik Zdravko, 25.12. 1928, Celje
  40. Božnik Štefan, 15.06.1901, Dobrna
  41. Bračun Jože, 01.01.1922, Senovo,
  42. Bradač Ivan, Vrhe nad Teharjih, poročnik OZNE
  43. Brečko Alojz, 24.05.1913
  44. Brečko Anton,21.12.1920, Hrastnik
  45. Bergar Franc, Črebine nad Trbovljami
  46. Bremec Adolf, 01.11.1920, Hrastnik
  47. Brečko Ivan
  48. Bremec Karel, 04.10.1919, Hrastnik
  49. Bremec Maks – Đorđe, 08.09.1913, Trbovlje
  50. Brence Ludvik, 14.06.1927, Malahorna pri Oplotnici
  51. Brvar Ciril, 08.07. Trojane
  52. Bučar Frane – Ači, 04.08.1926, Kostanjevica na Krki
  53. Buhvald Jože – Zupan, 05.05.1925, Ravne na Koroškem
  54. Bukovec Ivan, 19.05.1919, Prebold
  55. Bukovec Maks – Jože, 28.05.1928, Ljubljana
  56. Barja Franc, 05.03.1916, Trbovlje
  57. Burja Janez – Tomažek, 17.12.1923, Znojile pri Kamniku
  58. Burjan Franc, 19.09.1927, Pongrac
  59. Cej Leopold, 18.01.1907, Prevalje
  60. Cerar Marjan, 26.03.1925, Trbovlje
  61. Cerar Peregrin – Drmac, 13.04.1927, Lukovica pri Domžalah
  62. Cigelnik Štefan, 18.12.1906, Hrastnik
  63. Cimerman Franc, 25.07.1921, Grobelno
  64. Cimerman Jože, 1926, Grobelno
  65. Cimperšek Avgust, 18.07.1921, Orešje pri Sevnici
  66. Cizelj Franc, 28.09.1923,
  67. Cizerle Vid, 12.06.1912
  68. Cotman Ivan, 26.12.1926, Lokve pri Čepovanu
  69. Čanžek – Gomezel Terezija – Ruža, 25.09.1923, Maribor
  70. Čas Slavko, 06.07.1921, Podgorje pri Slovenj Gradcu
  71. Čeh Osvald, 05.08.1915, Podvince pri Ptuju
  72. Čepin Ivan,02.05.1915, Dol pri Hrastniku
  73. Čepin Maksimiljan, 17.08.1928, Vodice pri Slivnici
  74. Černivšek Jože, 28.10.1925, Okonina pri Radmirju
  75. Češnovar Rado, 16.08.1919, Kostanjevica pri Krki
  76. Čop Hinko, 26.04.1926, Šmartno ob Dreti
  77. Črešnar Alojz, 20.06.1927, Straža ob Oplotnici
  78. Črešnovar Ivan, 08.06.1908, Trbovlje
  79. Čulk Karel, 11.11.1926, Glinje pri Braslovčah
  80. Dedič Dane, 09.06.1927, Žalec
  81. Delak Tone – Igor, 20.08.1927, Trst
  82. Delakorda Martin, 15.10.1908, Šmartno ob Paki
  83. Deleja Ciril, 05.07.1921, Pusto polje pri Mozirju
  84. Deželak Ferdinand – Rudi, 19.12.1924, Hrastnik
  85. Deželak Jože, 23.02.1922, hrastnik
  86. Doberšek Franc, 12.12.1919, Planina pri Sevnici
  87. Doblšek Slavko, 11.05.1919, Šalek pri Velenju
  88. Dobnik Ludvik, 26.06.1919, Pesje pri Velenju
  89. Dobnik Ludvik, 24.08.1927, Šoštanj
  90. Dobrišek Viktor, 14.10.1926, Braslovče
  91. Dolar Franc, 01.06.1923, Velenje
  92. Dolenc Janko – Darinko, 12.02.1921, Mozirje
  93. Dolenc Martin – Robin, 02.11.1919, Trbovlje
  94. Došler Franc, 23.09.1912, Gotovlje pri Žalcu
  95. Dragar Jože, 30.03.1913, Senožeti pri Jevnici
  96. Dragar Karl, 04.11.1900, Dol pri Hrastniku
  97. Drev Alojz, 21.07.1921, Vinska gora pri Velenju
  98. Drev Stanko, 22.12.1911, Migojnice pri Grižah
  99. Drnovšek Anton, 09.03.1927, Zagorje ob Savi
  100. Drnovšek Ivan, 17.08.1920, Pušave nad Zagorjem ob Savi
  101. Drnovšek Leopold – Rigo,09.09.1926, Loke pri Zagorju ob Savi
  102. Drolc Franc – Banko, 19.03.1918, Motnik
  103. Drolc Jože, 05.03.1921, Matke pri Preboldu
  104. Drstvenšek Leopold, 28.01.1916, Senovo
  105. Drugovič Anton, 22.01.1914, Oklukova Gora
  106. Drvodel Avgust, 24.05.1910, Pliberk
  107. Eberlinc Božo, 16.02.1929, Trbovlje
  108. Erneci Viktor, 12.04.1915, Braslovče
  109. Fabjan Albert, 10.03.1915, Trbovlje
  110. Fale Franc,10.03.1915, Trbovlje
  111. Fale Frane – Toledo, 28.07.1921, Nova Štifta
  112. Fale Viktor, 14.04.1914, Trbovlje
  113. Felicijan Franc, 30.05.1923, Spodnje Kraše v Savinski dolini
  114. Ferme Miha, 02.11.1919, Planinska vas nad Trbovljami
  115. Eigek Avgost, 28.08.1919, Poljčane
  116. Filej Mirko, 10.04.1927, Artiče
  117. Finc Alojz, 21.11.1924, Trbovlje
  118. Forštner Rok – Gorki, 06.07.1910, Črna na Koroškem
  119. Gačnik Alojz, 01.04.1929, Prihova pri Mozirju
  120. Gajšek Anton – Tone, 19.01.1917, Trbovlje
  121. Gerdelj Ivan – Savič, 09.03.1920, Prevalje
  122. Gerdelj Vinko – Stojan, 26.03.1927, Metica
  123. Germ Rado – Nace, 02.07.1926, Trbovlje
  124. Geršak Franc, 12.04.1928, Bistrica ob Sotli
  125. Glavnik Janez – Orlov, 28.12.1927, Polzela
  126. Glinik Mirko, 30.04.1924, Prevalje
  127. Golavšek Karel – Žvenk, 07.12.1921, Kasaze pri Petrovčah
  128. Golit Jože, 26.02.1928, Prebold
  129. Goljuf Leopold – Euri, 09.10.1918, Trbovlje
  130. Golob Jože, 12.03.1906, Trbovlje
  131. Gomezel Zdravko – Janez, 03.06.1922, Šentvid pri Ljubljani
  132. Gorjup Jože, 19.02.1919, Liboje
  133. Gošnik Franc, 23.01.1924, Črna na Koroškem
  134. Gothe Viljem, 30.12.1922, Zabukovica
  135. Govejšek Anton, 18.11.1912, Trbovlje
  136. Grabner Mihael, 05.09.1914, Ravne na Koroškem
  137. Gram Anton - Gandi, 13.12.1919, Velike Malence pri Brežicah
  138. Grčar Franc, 25.09.1919, Zagorje ob Savi
  139. Grčar Jože, 26.04.1912, Brezno pri Rimskih Toplicah
  140. Grčar Mirko, 27.04.1912, Potoška vas pri Zagorju ob Savi
  141. Grebenšek Ciril, 05.07.1921, Velenje
  142. Grenko Vinko, 22.05.1925, Spodnje Gorce pri Braslovčah
  143. Grešak Gvido, 26.09.1913, Hrastnik
  144. Gril Jože
  145. Gril Karlo, 09.09.1921, Janžkovo selo pri Velenju
  146. Gremovšek Ivan, 20.07.1921, Pišece
  147. Grobelnik Jože, 25.02.1911, Gotovlje pri Žalcu
  148. Grobelnik Jože, 19.06.1916, Pišece
  149. Grobin Ivan, 22.03.1922, Loka pri žusmu
  150. Grobovšek Slavko, 12.06.1926, Grobelno
  151. Grubelnik Pavel - Pajo, 07.06.1917, Črna na Koroškem
  152. Grm Avgost, 10.08. 1922, Liboje
  153. Guna Oto, 16.11.1909, Trbovlje
  154. Hafner Stanko – Niko, 31.03.1915, Hrastnik
  155. Hanžit Franc
  156. Hauptman Ernest, 23.01.1920, Hrastnik
  157. Hauptman Jože – Cveto, 03.10.1917, Zagorje ob Savi
  158. Hauptman Pavel, 21.01.1914, Radeče
  159. Hauptman Ameršek Vlasta – Vida, 28.01.1926, Trbovlje
  160. Hercog Ivan, 07.07.1925, Hrastnik
  161. Hering Ivan, 11.04.1924, Zakot pri Brežicah
  162. Herman Franc – Tone, 18.10.1911, Zagorje ob Savi
  163. Herman Mirko – Ciril, 17.07.1916, Zagorje ob Savi
  164. Hlačar Anton, 07.05.1925, Zabukovica
  165. Hladin Milan, 06.06.1919, Pesje pri Velenju
  166. Hladin Viktor, 17.07.1914, Pesje pri Velenju
  167. Hober jože – Vlado, 16.02.1916, prevalje
  168. Hočevar Ivan, 29.04.1919, Vrhpolje pri Kamniku
  169. Hojnik Konrad – Milan, 02.02.1922, Morje pri Framu
  170. Holešek Ivan, 03.09.1921, Trbovlje
  171. Homšek Niko, 15.11.1910, Brezno
  172. Horvatič Franc
  173. Hotko Ivan, 01.08.1918, Celje
  174. Hovnik Anton, 04.09.1918, Prevalje
  175. Hovnik Stanko, 04.02.1923, Stari trg pri Slovenj Gradcu
  176. Hrastnik Franc, 30.08.1918, Krško
  177. Hren Ivan, 20.02.1919, Kunigunda
  178. Hribar Ivan, 21.08.1918, Trbovlje
  179. Hribernik Franc, 25.03.1922, Slovenj Gradec
  180. Hribernik Franc, 10.11.1925
  181. Hvala Franc, 26.04.1910, Trbovlje
  182. Iglič Drago – Miloš, 09.10.1917, Ljubljana
  183. Igričnik Jože, 16.07.1922, Brnica pri Hrastniku
  184. Iljaž Ivan, 09.12.1922, Bizeljsko
  185. Irmančnik Martin, 14.11.1923, Rečica ob Savinji
  186. Istenič Peter, 24.10.1924
  187. Ivanuša Milan – Vencelj, 26.04.1923, Zagreb
  188. Jan Mihael – Miha, Velenje
  189. Janžovnik Alojz – Ljubo, 14.05. 1919, Čreta pri Kokarjah
  190. Jarc Franc – Aljoša, 22.09.1919, Hrastnik
  191. Jazbec Drago, 22.08.1922 Krško
  192. Jazbec Srečko, Piran
  193. Jelen Jože, 02.11.1926, Šentilj pri Velenju
  194. Jelnikar Anton – Hari, 08.01.1927, Litija
  195. Jelovnik Rudi, 04.04.1912, Gladbeck v Avstriji
  196. Jelšavar
  197. Jeraj Ivo, 04.05.1926, Ljubno ob Savinji
  198. Jeraj Martin, 10.11.1909, Podkrnice
  199. Jeras Anton – Zvone, 02.01.1926, Laze v Tuhinju
  200. Jerin Slavko, 15.10.1919, Trbovlje
  201. Jerman Franc, 19.12.1919, Hrastnik
  202. Jezernik Baltazar, 21.09.1927, Šentilj pri Velenju
  203. Jezernik Franc – Zvone, 01.12.1920, Šentilj pri Velenju
  204. Jezernik Marko, 18.04.1929, Celje
  205. Ježovnik Alojz – Ljubo, 28.05.1923, Šmartno ob Paki
  206. Jordan Jože, 01.07.1926, Gotovlje
  207. Jošt Ignac, 26.06.1929, Gotovlje
  208. Jug Karel, 11.10.1917, Migojnice
  209. Juhart Ivan – Boris, 14.05. 1927, Celje
  210. Jakič Ante – Mato, 18.12.1919, Split
  211. Jurač Vinko, 18.01.1923, Leš pri Prevaljah
  212. Jurek Anton, 28.22.1922, Kasaze pri Petrovčah
  213. Juretič Janez
  214. Jurko Stane, 21.03.1926, Dobrna
  215. Juvan Viktor, 08.08.1911, Hvalovica v Šleziji na Poljskem
  216. Kač Anton, 05.10.1914
  217. Kanduc Anton – Boris, Tuhinj
  218. Kajzer Rado – Karo
  219. Kaker Jože – Zlatko, 11.02.1927, Črna na Koroškem
  220. Kamnik Leopold, 20.10.1920, Prevalje
  221. Kanduč Ivan, 23.07.1920, Trbovlje
  222. Kasestnik Rado, 12.02.1924, Velenje
  223. Kaše Jože, 25.07.1922, Slivnica pri Celju
  224. Kavšek Miroslav, 28.06. 1908, Hrastnik
  225. Kavtičnik Matko – Tadej, 10.02.1924 Šoštanj
  226. Kelhar Anton, 12.06.1916, Vrbje pri Žalcu
  227. Kerin Tone, 03.07.1907, Trbovlje
  228. Keržan Rudolf, 13.04.1922, Laško
  229. Keršan Štefan, 04.09.1917, Tabor
  230. Kirn Stane – Kranjc, 29.01.1923, Hrastnik
  231. Kladnik Franc, 08.06.1924, Luče ob Savinji
  232. Klančnik Ivan, 16.03.1923, Šmartno ob Paki
  233. Klemen Slavko, 19.09.1927, Dol pri Hrastniku
  234. Klemenšek Janez – Zvone, 14.02.1922, Solčava
  235. Klenovšek Viki, 09.12.1914, Trbovlje
  236. Knez Franc – Berto, 01.04.1916, Sedraž pri Laškem
  237. Knez Ivan – Cvetko, 27.12.1916, Prebold
  238. Knez Jože, 23.01.1921, Trbovlje
  239. Knez Martin, Ljubljana
  240. Knez Viktor, 03.01.1922, Celje
  241. Kočar Alojz, 20.06.1915, Trbovlje
  242. Kočar Anton, 30.05.1917, Trbovlje
  243. Kočevar Viktor, 14.04.1928, Prebold
  244. Kodrun Emil – Rudi, 18.02.1915, Dol pri Hrastniku
  245. Kokol Franc, 21.11.1926, Podgorica
  246. Kokolj Avgust, 30.07.1926, Trnava pri Žalcu
  247. Kolar Herman, 03.09.1905, Hrastnik
  248. Kolar Jože, 08.12.1924, Varpolje pri Rečici ob Savinji
  249. Kolarič Branko, 14.08.1921, Zagorje ob Savi
  250. Kolenc Tone, 07.01.1924, Rečica ob Savinji
  251. Kolman Alojz, 21.06.1923, Podgorje pri Brežicah
  252. Kopitar Anton, 04.01.1917, Ložnica pri Velenju
  253. Kopitar Franc
  254. Kopitar Franc – Silvo, 04.11.1928, Zagorje ob Savi
  255. Kopmajer Jože, 12.03.1921, Mežica
  256. Kopriva Ludvik
  257. Koprivnik Adolf, 03.09.1925, Velenje
  258. Kopušar Maks – Hari, 04.02.1914, Ljubno ob Savinji
  259. Kordej Mirko, 16.04.1924, Krapina
  260. Koren Alojz, 08.06.1911, Pristava pri Dobrni
  261. Koritnik Bogdan
  262. Kontnik Bogdan, 04.11.1914, Trbovlje
  263. Korošec Ivan, 09.07.1927, Beograd
  264. Konšec Jože – Vido, 08.12.1922, Šmiklavž pri Slovenj Gradcu
  265. Kos Ivan, 08.06.1914, Zagorje ob Savi
  266. Koselj Jože, 26.04.1922, Ribno na Bledu
  267. Lapornik Pavle, 25.11.1904, Studence
  268. Lapuh Jože, 26.06.1926, Celje
  269. Lavrinc Stane, 17.04.1921, Kasaze pri Petrovčah
  270. Laznik Franc, 16.12.1919, Zabukovica
  271. Lebar Jože, 04.02.1921, Brezje pri Čemšeniku
  272. Lebar Jože, 25.12.1926, Šoštanj
  273. Lempl Anton – Dušan, 09.05.1919, Konovo pri Velenju
  274. Lempl Ivan, 17.12.1918, Šalek pri Velenju
  275. Lepej Budislav, 09.12.1926, Sromlje pri Brežicah
  276. Leskovar Anton, 28.03.1912, Straža pri Oplotnici
  277. Lešnik Mirko, 03.03.1928, Vinska Gora pri Velenju
  278. Letnar Jože, 14.03.1915, Luče pri Savinji
  279. Levart Janko – Hinko, 30.06.1921, Slovenske Konjice
  280. Lilija Mirko
  281. Lipar Blaž, 03.07.1923, Oklukova Gora
  282. Logaro Samo, 05.11.1928, Hrastnik
  283. Lorbek Stanko, 29.12.1913, Brežice
  284. Lubej Jure – Đuro, 25.03.1912, Dramlje
  285. Lupše Martin, 11.11.1927, Prevorje pri Kozjem
  286. Lupše Matija, 23.02.1928, Litija
  287. Majdič Leopold, 30.08.1917, Trbovlje
  288. Mandl Štefan, 11.05.1913, Mežica
  289. Marcel Stane, 09.10.1910, Ržiše pri Izlakah
  290. Marinšek Jože, 10.04.1914, Zreče
  291. Maroh Franc, 17.09.1929, Ptuj
  292. Marolt Jože, 05.03.1915, Rečica ob Savinji
  293. Marolt Martin, 29.09.1926, Ljubno ob Savinji
  294. Marošek Franjo, 22.03.1927, Loka pri Dobrni
  295. Marovt Ivan, 05.12.1924, Savina
  296. Marovt Zdravko, 09.10.1928, Ljubno
  297. Mastnak Jože, 13.07.1927, Zabukovica
  298. Mastnak Karel
  299. Matjan Alojz – Pero, 17.06.1922, Trnovč pri Lukovici
  300. Matjašič Franc, 11.04.1912, Artiče
  301. Matko Friderik – Štajerc, 17.01.1918, Trbovlje
  302. Matvoz Gabrijel – Jelček, 15.01.1926, Leše pri Prevaljah
  303. Medija Rado, 18.08.1924, Kisovec
  304. Melan Alojz, 09.02.1913, Oplotnica
  305. Melavec Alojz, Slovenska Bistrica
  306. Menart Tone, 1908, Strmec
  307. Menciger Franc, 07.10.1917, Oplotnica
  308. Merslavič Avgust – Jaka, 08.09.1918, Mostec pri Brežicah
  309. Mesner Frane – Roland, 08.10.1917, Leše pri Prevaljah
  310. Meža Ivan – Jaro, 26.05.1911, Šalek pri Velenju
  311. Miklavc Jože,02.12.1927, Trnovec pri Rečici ob Savinji
  312. Miklavčič Avgust – Aleksander, 18.01.1925, Brdice pri Gorici
  313. Mikolavčič Joško, 12.12.1918, Stara vas pri Krškem
  314. Mišmaš Mirko, 22.02.1929, Brezno pri Laškem
  315. Mlačnik Anton, 09.06.1922, Črna na Koroškem
  316. Mlakar Anton, 18.11.1925, Hrastnik
  317. Mlakar Justin, 31.12.1918, Hudo Brezje
  318. Mlinarič Tone – Tomo, 01.06.1922, Breze
  319. Mohar – Kranjc Kadja, 20.03.1926, Dravograd
  320. Mohar Vid, 1902, Stara sela v Tuhinju
  321. Mokina Anton, 14.01.1929, Črna na Koroškem
  322. Moltara Mici, 10.02.1923, Trbovlje
  323. Mori Maks – Milan, 17.09.1920, Črna na Koroškem
  324. Motalen Franjo – Sine, 04.10.1927, Grobelno
  325. Mravlje Milan – Sine, 25.03.1928, Trbovlje
  326. Mraz Gvido – Zvone, 13.12.1920, Trbovlje
  327. Mrzelj Jože, Josipdol
  328. Murn Jože, 12.12.1910, Trbovlje
  329. Naglav Oskar – Tarzan, 13.12.1925, Trbovlje
  330. Naglav Stane – Bruno, 02.02.1913, Trbovlje
  331. Napotnik Ivan – Jurij, 19.08.1919, Ravne na Koroškem
  332. Novak Edvard, 05.11.1926, Črna na Koroškem
  333. Novak Ivan, 15.11.1921, Trbovlje
  334. Novinšek Rudi, 17.04.1920, Bevče pri Velenju
  335. Oblak Tone, 31.12.1916, Ravne pri Šoštanju
  336. Obu Alojz – Vili, 23.01.1923, Podkraj pri Velenju
  337. Ocepek Jože – Cveto, 07.01.1928, Senožeti nad Zagorjem ob Savi
  338. Ocepek Karl, 01.09.1917, Podgorje pri Velenju
  339. Ocvirk Jože, 22.01.1921, Liboje
  340. Omerzu Mirko, 29.10.1918, Mali Kamen
  341. Omladič Milan, 05.08.1925, Velenje
  342. Opaškar Ivan – Bogdan, 24.06.1924, Gorjuša pri Domžalah
  343. Orehek Anton – Zvone, 11.01.1925, Nadgorica
  344. Orehek Janez - Džek, 04.02.1921, Nadgorica
  345. Orešek Milan, 22.10.1922, Podvin pri Polzeli
  346. Orožen Filip, 21.04. 1927, Hrastnik
  347. Ostrelič Jože, 10.03.1918, Pesje pri Krškem
  348. Ošep Albin – Belko, 26.02.1921, Solčava
  349. Oštir Adolf, 19.01.1909, Šalek pri Velenju
  350. Paj Jože, 13.02.1927, Laško
  351. Palčnik Viktor, 14.05.1928, Hrastnik
  352. Pančur Andrej – Tone, 19.11.1919, Kamnik
  353. Paul Oto, 11.03.1929, Železna Kapla
  354. Pavčnik Bojan, Hrastnik
  355. Pavlin Martin, 06.03.1922, Trbovlje
  356. Pavšek Franc – Zorko, 04.12.1908, Jablanica nad Zagorjem ob Savi
  357. Pečar Avgust, 08.08.1921, Stopče pri Šentjurju
  358. Pečnik Franc – Frenk, 16.02.1921, Trbovlje
  359. Pečnik Niko, 14.08.1923, Sevnica
  360. Pečnik Stane, 17.03.1917, Cleveland ZDA
  361. Pepelnik Ivan, 04.12.1925, Šavna peč nad Zidanim Mostom
  362. Pernišek Jože, 04.03.1915, Trbovlje
  363. Perpar Ludvik – Zdenko, 13.08.1920, Trbovlje
  364. Peško Drago, 02.05.1923, Zagorje ob Savi
  365. Petek Alojz, 03.05.1918, Trbovlje
  366. Petek Adolf, 15.02. 1928, Prevalje
  367. Petre Ivan, 23.06.1921, Črna na Koroškem
  368. Petre Martin – Tinč, 20.10.1914, Ravne na Koroškem
  369. Petrič Mihael, 04.09.1928, Slovenska Bistrica
  370. Petrič Mirko, 11.04.1923, Mežica
  371. Petrovčič Anton – Tone, 28.04.1923, Godič
  372. Pikl Jože, 19.10.1904, Hamburg – Izlake
  373. Piko Bogomir, 05.09.1919, Domžale
  374. Pilih Miha, 28.07.1917, Petrovče
  375. Pintar Slavko, 01.02.1909, Železniki
  376. Pinter Franc, 22.09.1928, Slovenske Konjice
  377. Pirc Jože – Sogo, 29.09.1918, Bled
  378. Pirc Lipe, 30.04.1918, Trbovlje
  379. Pirc Marjan – Sašo, 22.11.1926, Zagorje ob Savi
  380. Pirc Slavko – Silvester, 07.01.1919, Krško
  381. Pirh Jože, 23.01.1912, Vitanje
  382. Pirnat Franc, 03.12.1926, Pesje pri Velenju
  383. Pisanjuk Dmitar, 05.11.1923, Rašavac pri Srbcu
  384. Pistotnik Franc, 30.09.1921, Prhovec pri Zagorju ob Savi
  385. Plevnik Franc, 08.12.1912, Trbovlje
  386. Plevnik Ivan – Hruška, 07.04.1918, Šmartno pri Slovenj Gradcu
  387. Pliberšek Frane, 16.02.1914, Vešenik pri Slovenskih Konjicah
  388. Poboljšaj Lado, 30.07.1918, Dobovec
  389. Počivavšek Anton, 01.11.1925, Trbovlje
  390. Počivavšek Jože – Dolgi, 19.02.1918, Trbovlje
  391. Podbevšek Alojz – Lipče, 06.09.1922, Klek na Trbovljami
  392. Podbrežnik Jakob, 18.04.1922, Luče ob Savinji
  393. Podgoršek Mirko – Lazar
  394. Podkoritnik Stane – Bogo, 14.11.1925, Rečica pri Laškem
  395. Podpečan Evald, 01.08.1915, Liboje
  396. Podpečan Franc, 12.12.1921, Lipje pri Velenju
  397. Podreberšek Drago – Rado, 19.01.1920, Kočevje
  398. Poglajen Bojan, 17.06.1926, Sp. Rečica pri Laškem
  399. Pogorelčnik Jože, 05.05.1924, Šmiklavž pri Slovenj Gradcu
  400. Pokovec Frane – Poki, 16.02.1921, Ljubljana
  401. Polajnar Franc – Cveto, 25.06.1926, Kokra pri Kranju
  402. Polak Anton – Srečko, 26.01.1923, Celje
  403. Polak Stanislav – Stane, 06.1.1925, Migojnice
  404. Polc Albin, 11.11.1928, Trbovlje
  405. Potjašek Srečko
  406. Popelar Alojz, 23.01.1920, Sevnica
  407. Posavec Tone, 12.06.1926, Rogaška Slatina
  408. Potočnik Ivan, 29.09.1927, Liboje
  409. Potočnik Maks, 09.10.1923, Prevalje
  410. Povše Avgust – Dušan, 05.08.1918, Hrastnik
  411. Povše Franc – Matjaž, 28.03.1920, Hrastnik
  412. Požeg Avgust
  413. Praprotnik Franc, 08.05.1925, Spodnje Gorče pri Braslovčah
  414. Praprotnik Jože, 15.07.1923, Spodnje Gorče pri Braslovčah
  415. Praunseis Albert – Bertl
  416. Paznik Ivan, 14.05.1915, Šoštanj
  417. Prešeren Jakob, 15.07.1912, Poljčane
  418. Presiček Alojz, 04.04.1905, Kozje
  419. Pribožič Franc
  420. Prislan Franc, 16.09.1916, Spodnje Gorče pri Braslovčah
  421. Prislan Ivan – Branko, 30.01.1927, Črna na Koroškem
  422. Pristovšek Karol – Ivan, 23.01.1914, Teharje
  423. Prosenc Anton – Cveto, 27.07.1922, Hrastnik
  424. Prosenc Pavle, 07.10.1918, Kisovec pri Zagorju ob Savi
  425. Prosenc Rudolf, 05.02.1914, Zagorje ob Savi
  426. Prušnik Jože – Videk, 12.01.1917, Solčava
  427. Pšaker Anton, 10.01.1928, Podvrh pri Braslovčah
  428. Pungerčer Alojz, 20.12.1920, Trbovlje
  429. Pust Martin, 21.01.1921, Trbovlje
  430. Pust Vinko, 31.05.1928, Dot pri Hrastniku
  431. Pušnik Vlado, 18.09.1918, Hrastnik
  432. Rahne Ivan – Rastko, 28.04.1926, Senožeti nad Zagorjem ob Savi
  433. Rajh Vinko, 16.07.1914, Krško
  434. Rajner Alojz, 31.05.1925, Trbovlje
  435. Raspotnik Franc, 09.05.1928, Trbovlje
  436. Raspotnik Franc, 21.04.1916, Smučidol
  437. Razboršek Ivan, 28.12.1912, Velenje
  438. Razgoršek Franc, 07.04.1922, Podgora pri Kotljah
  439. Reberšak Vili – Rado, 13.07.1912, Bukurešta
  440. Remic Anton – Žan, 13.09.1907. Šmartno ob Dreti
  441. Repenšek Stane – Srečko, 12.09.1926, Nova Štifta
  442. Resnik Franc, 17.04.1914, Senovo
  443. Resnik Franc – Špasnik, 26.07.1917, Boben
  444. Resnik Jože, 11.03.1919, Senovo
  445. Ribič Ivan, 01.04.1925, Pesje pri Velenju
  446. Ribič Ivan – Jovo, 11.08.1912, Podgrad pri Ljubljani
  447. Riček Anton – Zvone, 12.04.1913, Lahomno pri Laškem (Barbara rov..)
  448. Robnik Viktor – Matevž, 13.10.1917, Jezersko
  449. Rojnik Franc, 15.01.1921, Šentilj pri Velenju
  450. Rojnik Marjan, 09.08.1927, Griže
  451. Rome Anton, 17.01.1913, Brile
  452. Rosentein Ivan, 18.10.1926, Subotica
  453. Rožaj Drago, 20.08.1929, Trbovlje
  454. Rožič Anton, 13.06.1925, Pišece
  455. Rupnik Srečko, 13.03.1927, Hrastnik
  456. Rychly Stane, 27.05.1913, Log pri Sevnici
  457. Saje Stane – Sine, 01.02.1926, Mirna Peč
  458. Savinc Marjan
  459. Sekol Maks – Mitja, 26.11.1915, Prevalje
  460. Selišnik Franc – Miha, 31.03.1918, Solčava
  461. Semernik Jože, 16.08.1926, Vrbje pri Žalcu
  462. Sever Vili, 26.01.1924, Kisovec
  463. Sevnik Albin – Darko, 22.01.1926, Zabukovica
  464. Simon Leopold, 06.11.1915, Pliberk
  465. Simončič Albin, 01.03.1908, Bistrica pri Mokronogu
  466. Sirk Jože – Stojan, 10.03.1923, Velika Kostrevnica
  467. Sirk Pavel, 16.01.1918, Matke
  468. Skrobe Janez, 08.11.1907, Zagorje
  469. Skočir Drago, Hrastnik
  470. Slapnik Franc – Boris, 15.12.1924, Zagorje ob Savi
  471. Slatnik Franc, 14.07.1911, Šmartno ob Dreti
  472. Slemnik Viktor, 27.02.1920, Slovenj Gradec
  473. Slokan Vinko, 25.07.1924, Spodnje Gorče pri Braslovčah
  474. Smodiš Dominik – Mali, 02.08.1921, Trbovlje
  475. Smodiš Jurij – Don, 10.02.1925, Trbovlje
  476. Smolnikar Vinko, 22.02.1918, Novo Mesto
  477. Smonkar Jože, 20.01.1928, Prevalje
  478. Smrekar Hinko, Postojna
  479. Smrekar Jože, 01.08.1925, Zagorje ob Savi
  480. Sodja Adolf – Vasilij, 16.02.1925, Blejska Dobrava
  481. Sonjak Štefan, 16.12.1915, Prevalje
  482. Sotošek Jože
  483. Sotošek Rado – Rudi, 25.03.1926, Brežice
  484. Steblovnik Ivan, 26.01.1916, Polzela
  485. Steblovnik Rudi, 18.02.1920, Šmartno ob Paki
  486. Steblovnik Viktor, 24.07.1915, Šmartno ob Paki
  487. Stermole Jože, 14.03.1910, Trbovlje
  488. Stojan Ciril, 09.05.1918, Teharje
  489. Strajner Stane, 22.03.1921, Zagorje
  490. Strgaršek Brano, 20.07.1920, Dol pri Hrastniku
  491. Suša Ivan – Ivo, 01.12.1922, Veliko polje pri Sežani
  492. Sušec Jože, 28.06.1925, Dol pri Hrastniku
  493. Sušin Miha, 29.07.1926, Pavlova vas
  494. Ščuka Zorko – Iztok, 19.08.1927, Murska Sobota
  495. Šeliga Vinko, 24.10.1927, Štore
  496. Šergan Karel, 07.02.1928, Dol pri Hrastniku
  497. Šestir Ivan
  498. Šibanc Jože, 07.04.1929, Pristava pri Dobrni
  499. Šket Jakob – Jur
  500. Škoberne Niko, 17.02.1928, Griže
  501. Škoflek Jože, Trbovlje
  502. Škrbet Alojz – Štefan, 12.04.1922, Zagreb
  503. Šmajdl Stane, 04.05.1921, Celje
  504. Šmid Franc
  505. Šnabl Bogdan, 24.05.1928, Frankolovo,
  506. Špes Ciril, 03.07.1913, Škofja vas
  507. Špička Jaro, 03.05.1911, Škale pri Velenju
  508. Šporin Matevž
  509. Štajner Ivan, 10.09.1926, Šentilj pri Velenju
  510. Štefančič Jože, 19.03.1928, Velika Pirešica pri Žalcu
  511. Štemherger Zvone, 25.07.1921, Pesje pri Velenju
  512. Štok Jože – Korotan, 17.02.1924, Tenetiše pri Velenju
  513. Štravs Tone, 23.11.1906, Dol pri Hrastniku
  514. Šuh Viktor, 06.08.1921, Kisovec
  515. Šuster Franc, 13.09.1915, Prožinska vas
  516. Šušel Evard – Štefi, 03.08.1923, Erna na Koroškem
  517. Šušel Mirko, 05.05.1925, Erna na Koroškem
  518. Šušteršič Tomaž – Tom, 01.04.1922, Sodražica
  519. Švajger Rudi – Žarko, 07.04.1928, Borovlje
  520. Šverc Osvald – Rudi, 29.07.1922, Mislinja
  521. Šviga Oto, 23.11.1921, Trbovlje
  522. Tacer Franc, 09.05.1922, Sv. Krištof pri Laškem
  523. Teržan Drago, 26.12.1922, Petrovče
  524. Tič Ludvik, 19.08.1926, Sojek pri Oplotnici
  525. Tomc Anton – Gašper, 04.06.1925, Čevica
  526. Topler Marko, 21.04.1913, Leše pri Prevaljah
  527. Toplinšek Miha, 06.10.1911, Slovenske Konjice
  528. Tramšek Albin, 26.02.1921, Gorje
  529. Tratnik Aloj – Ivo, 14.09.1926, Potok pri Nazarjah
  530. Tratnik Tone – Sine, 25.09.1927, Potok pri Nazarjah
  531. Trebušak Franc – Jelko, 29.05.1913, Trbovlje
  532. Tržan Franc, 23.09.1916, Galicija
  533. Turk Tone, 21.04.1922, Gorče pri Braslovčah
  534. Turker Alojz, 16.06.1921, Slovenj Gradec
  535. Turnšek Jože, 14.03.1921, Podvrh pri Braslovčah
  536. Turnšek Tone, 25.04.1925, Golobinjek ob Sotli
  537. Turnšek Vlado, 07.07.1927, Podvrh pri Braslovčah
  538. Učakar Vinko, 22.02.1921, Trbovlje
  539. Umek Oto
  540. Urbančič Stanko, 29.03.1920, Pšata pri Ljubljani
  541. Urbanija Egon, 20.09.1917, Izlake
  542. Urbanija Anton – Ledukovski, 19.04.1923, Moravče
  543. Urek Martin – Šantek, 11.11.1916, Trebež
  544. Uršič Jože,
  545. Valenčak Oto, 05.06.1911, Trbovlje
  546. Vaneli Karlo, 10.02.1920, Trbovlje
  547. Varlec Franc, 13.03.1927, Pišece
  548. Vasle Adolf, 20.07.1919, Pongrac
  549. Vasle Boltezar, 24.12.1927, Šentilj pri Velenju
  550. Vasle Stanko, 24.05.1911, Pongrac
  551. Večko Alojz, 11.06.1927, Črna na Koroškem
  552. Videmšek Franc, 12.09.1910, Šentjanž pri Velenju
  553. Vidmar Franc, 31.10.1910, Izlake
  554. Virt Vinko, 13.02.1921, Petrovče
  555. Vodeb Ivan, 09.02.1926, Dol pri Hrastniku
  556. Vodeb Miha, 09.09.1928, Goričica pri Šentjur pri Celju
  557. Vodidek Jože – Rado, 16.03.1922, Hrastnik
  558. Vodovnik Viktor, 11.07.1927, Matke
  559. Voginc Anton, 04.06.1926, Brežice
  560. Volaj Viljem – Vasja, 25.06.1926, Trbovlje
  561. Voler Jože – Brane, 01.04.1919, Rečica ob Savinji
  562. Volk Ivan, 17.07.1930, Slovenj Gradec,
  563. Voršnjak Rajmund – Rajko, 21.07.1918, Velenje
  564. Vovk Karel, 17.10.1911, Škofja vas
  565. Vozelj Franc – Luka, 06.05.1917, Kisovec
  566. Vozelj Ivan, 18.11.1922, Trbovlje
  567. Vozelj Lado – Marjan, 10.08.1925, Kisovec
  568. Vozelj Robert – Miško, 28.05.1922, Kisovec
  569. Vratanar Anton – Antonesko, 02.11.1919, Vrhovo pri Radečah
  570. Vrečko Slavko – Milan, 01.02.1922, Grobelno
  571. Vrhovnik Vinko, 26.09.1926, Kisovec
  572. Vrtačnik Jože, 11.02.1921, Podgorje pri Boštanju
  573. Vrtovšek Vinko – Cene, 18.12.1927, Trbovlje
  574. Vučajnik Alojz, 31.03.1923, Dobova
  575. Vučajnik Alojz, 13.05.1919, Mihalovec pri Dobrovi
  576. Vučetič Drago, 21.07.1914, Reka
  577. Vučko Ferdo, 27.05.1913, Celje
  578. Zagoričnik Mirko, 13.06.1914, Trbovlje
  579. Zagožen Anton, 29.11.1920, Gornji Grad
  580. Zahojnik Ivan, 13.08.1919, Trbovlje
  581. Zalar Alojz, 29.05.1928, Dravograd
  582. Zalaznik Janez, 08.06.1906, Trbovlje
  583. Zavolovšek Berto, 19.08.1919, Delce pri Boči ob Dreti
  584. Zavolovšek Ivan, 02.02.1922, Ravne na Koroškem
  585. Zavolovšek Rado
  586. Završnik Franc, 11.11.1927, Potok pri Nazarjah
  587. Završnik Jože, Šoštanj
  588. Zemljak Drago, 27.10.1924, Kot pri Ljutomeru
  589. Zlatič Miloš, 16.10.1926, Slum pri Buzetu
  590. Zmrzlikar Vili, 17.12.1925, Ravne na Koroškem
  591. Zorčič Jože, 09.01.1914, Bojsno pri Brežicah
  592. Zore Rudi, 06.04.1925, Vransko
  593. Zorec Aleksander, 14.02.1926, Laško
  594. Zorko Franc, 09.09.1926, Artiče
  595. Zorko Ivan – Gračnar
  596. Zorko Karel, 08.05.1918, Zavratec
  597. Zorko Slavko, 12.11.1928, Laško
  598. Zorman Alojz, 01.05.1921, Pesnica
  599. Zupan Albert, Trbovlje
  600. Zupan Anton, 11.03.1924, Rogaška Slatina
  601. Zupan Bogdan, 24.04.1922, Trbovlje
  602. Zupan Franc
  603. Zupan Ivan, 15.12.1927, Prapretno
  604. Zupanc Edo – Radko, 03.10.1927, Žalec
  605. Zupančič Albin, 27.02.1914, Celje
  606. Zupančič Franc, 03.12.1913, Cerklje ob Krki
  607. Zupančič Jože, 14.11.1920, Trbovlje
  608. Zupančič Leopold – Borut, 16.11.1919, Šemnik pri Zagorju ob Savi
  609. Zupančič Lojzka, 04.04.1924, Trbovlje
  610. Zupančič Martin – Medved, 27.11.1921, Gatina pri Grosupljem
  611. Zupančič Stane, 10.05.1922, Zagorje ob Savi
  612. Zvir Alojz, Poljane nad Rečico ob Savinji
  613. Železnik Ivan, 23.08.1925, Senožeti nad Zagorjem ob Savi
  614. Železnik Rado, 06.04.1927, Rečica ob Paki,
  615. Ževart Jože – Rajko, 01.01.1925, Podkraj pri Velenju
  616. Žibert Emil, 28.04.1913, Armeško pri Senovem
  617. Žižmond Benjamin, 04.03. 1924, Vogrsko pri Novi Gorici (koman. 1. bat.
  618. Žlender Vinko, 21.09.1927, Kozje
  619. Žnidaršič Anton – Tonček, 18.11.1923, Podcerkev pri Cerknici
  620. Žuža Ivan, 01.08.1928, Tabor
  621. Žužek Alojz – Tarzan, 19.05.1919, Krmelj

 

V Radencih, 01.06.2009

Viri(mapa 7, Teharje, Roman Leljak)

Roman Leljak

Zadnjič posodobil Nedelja, 24 Oktober 2010 18:45
 

Nova knjiga

 

 ŠPICLJI

 

UDBE

 

Za več informacij klikni tukaj

 

Zbrana dela udbovca Janeza Zemljariča

Janez Zemljarič udba

Knjiga vsebuje vse operativne obdelave posameznikov,

ki jih je nadzoroval Janez Zemljarič.

Med mnogimi tudi sedanjega ustavnega sodnika dr. Petriča,

Boris Pahorja, Toneta partljiča....

Preko 300 danes znanih Slovencev. Mnogi med njimi so bili

obsojeni na dolgoletne zaporne kazni,

odpeljani v umobolnice.Nikica Martinovič je moral umreti.

Knjiga je A4 formata, 320 strani, le 300 izvod, na razpolago le še manj kot 200 izvodov.

Knjiga je v prodaji.

Cena 29,90 evrov.

Email: roman@leljak.si

Telefon: 041 288 170

SPEČA UDBA

unnamed

V knjigi SPEČA UDBA so objavljeni seznami članov slovenske UDBE od 1980 do 1990 leta. Seznami aktivnih in rezervnih članov UDBE so objavljeni po krajih. Priloga knjige pa je seznam vseh sodelavcev slovenske UDBE doma in v tujini.

Knjigo je možno kupiti na vseh Petrolovih črpalkah.

Cena knjige je 24,90 €.

Z nakupom mi veliko pomagate pri raziskovanju delovanja UDBE doma in v tujini.

roman@leljak.si ; sms 041 288 170

 

ČRNE BUKVE

Črne bukve

Prepotrebni ponatis originala Črnih bukev dokazuje, da je komunistična Resnica ves ta čas po vojni bila neresnična. Neresnična zato, ker je bila skrbno odbrana, selekcionirana in tendenciozna, ker ni le zamolčevala cele vrste dogodkov, ampak je zamolčevala celo najbolj ključne dogodke iz časa okupacije.  Je edina knjiga, ki so jo izdali "poraženci". Je knjiga, ki je bila v komunističnem sistemu najbolj prepovedana. Posed knjige je pomenil nekaj let zapora.

 

Knjiga na zalogi. 20 €

Z nakupom knjig mi pomagate pri raziskovanju.

Hvala.

Naročila:

roman@leljak.si

telefon: 051603686

Raziskovanje usod posameznikov

- iskanje posrmrtnih ostankov

- iskanje arhivskega gradiva

  doma in v tujini

- svetovanje pri raziskovanju

  polpretekle zgodovine

mail: roman@leljak.si

tel.: 041 288 170

O piškotkih